نکات مهم در طراحی وب سایت

خرید کریو

ساختن وب سایت، با گرفتن تصمیمات مهم زیاد همراه است، که هر لحظه می تواند سرنوشت کسب و کار شما را تغییر دهد. تصمیم های شما، فقط به نحوی طراحی وب سایت خلاصه نمی شود، بلکه باید بودجه خود را برای این کار در نظر داشته باشید.


برای این که شما وبسایت با طراحی بی نقص کامل داشته باشید، مورد های بسیاری پیش رو دارید. اما قبل از این که كار به طراحی سایت خود بکنید ، فاکتور های مهمی را باید بدانید که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

مخاطبان هدف شما چه افرادی هستند ؟ شما قصد دارید پیغام خود را به چه افرادی برسانید؟ و این که کدام از گروه های مخاطب مورد هدف شما، نقشی تعیین کننده مهم در طراحی سایت دارند؟

این مسائل به شما کمک می کنند تا بتوانید در مورد قالب، رنگ، لایه ها محتوای سایت تصمیم گیری بکنید .

هدف خود را از مطالب محتوای داخل وب سایت بدانید ، زیرا وب سایتی که هیچ هدف کسب کاری ندارد، نه برای شما مفید است نه افراد دیگر .

در واقع باید بدانید که وب سایت شما چه منفعتی برای کسب و کار شما دارد؟ آیا شما به امکانات بلاگینگ هم نیاز دارید؟ یا صفحه وب وب سایت آسان کفایت می نماید ؟

برای سرمایه گذاری بر روی طراحی وبسایت خود، چه میزان پول دارید؟

میزان پولی که میخواهید برای طراحی وب سایت بپردازید، به بودجه شما و امکانات اضافه برای ای که مایلید بر روی سایت قرار بگیرد، بستگی دارد. در حالت عادی، بزرگان طراحی سایت بازاریابی اینترنتی توصیه می کنند، تا زمانی که از ایده ای که در کسب و کار دارید، مطمئن نیستید و این ایده ثابت نشده است، هزینه ی سنگینی برای طراحی سایت خود نپردازید.

نیاز های خود از سایت هر چیزی که مایلید تا وب سایتتان حاوی شود را بر روی کاغذ بنویسید این اطلاعات را به طراح سایت خود ارائه دهید. یا چنانچه طراحی سایت خود را شخصاً انجام می دهید، این نکات را به عنوان الگو ی راهنما در نظر داشته باشید.

ناوبری مسیریابی را در سایت تسهیل بکنید . این مورد ممکن است نیاز به کمی برنامه ریزی دقیق بیشتری داشته باشد. سعی بکنید در ارائه اطلاعات، تعادل ایجاد بکنید . نه اطلاعات کم در اختیار کاربران بگذارید، نه اطلاعات بیش از حد.

همچنین ، تعادل در استفاده از جلوه های تصویر ی گرافیکی را در دستور کار قرار دهید. نکته دیگری که حائز ارزش است، نبود غلط در متن است. همواره متون و محتوای سایت را از نظر نگارشی و دستوری چک بکنید ، تا غلط ی نکرده باشید.

وقتی که طراحی سایت شما به اتمام رسید کامل شد، حداقل از 3 نفر بخواهید که طراحی وب وب سایت شما را با طراحی که در نظر داشتید میخواستید به آن برسید، مقایسه و بازنگری کنند. سعی بکنید از افرادی مصرف بکنید که با اهداف بازاریابی شما همخوانی داشته باشند. اگر آنها از طراحی سایت، خوششان آمد گفتند که استفاده از آن آسان است، میتوانید نتیجه بگیرید که وب وب سایت شما درست و مناسب طراحی شده است.

اگر شما قصد دارید در سایت، محصولات خود را به فروش برسانید، قطعا ً از امنیت و سهولت فرآیند خرید، اطمینان حاصل نمایید. این نکات پایه ای مهم به شما یاری می نماید تا با یک طراحی وب سایت اصولی، به اهداف کسب و کار خود، دست پیدا بکنید .