نکات با اهمیت در طراحی سایت

خرید کریو

ساختن وب سایت، با گرفتن تصمیمات مهم زیاد همراه است، که هر لحظه می تواند سرنوشت کسب کار شما را تغییر دهد. تصمیم های شما، تنها به نحوی طراحی وب سایت خلاصه نمی شود، بلکه باید بودجه را برای این کار در نظر داشته باشید.


برای این که شما سایت با طراحی بی نقص و کامل داشته باشید، مورد های بسیاری پیش رو دارید. ولی قبل از این که كار به طراحی سایت بکنید ، فاکتور های مهمی را باید بدانید که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

مخاطبان هدف شما چه افرادی می باشند ؟ شما قصد دارید پیغام خود را به چه افرادی برسانید؟ این که کدام یک از گروه های مخاطب مورد هدف شما، نقشی تعیین کننده و مهم در طراحی وب سایت دارند؟

این مسائل به شما یاری می کنند تا بتوانید در مورد قالب، رنگ، لایه ها و محتوای سایت خود تصمیم گیری بکنید .

هدف خود را از مطالب محتوای داخل وبسایت بدانید ، زیرا وب سایتی که هیچ هدف کسب و کاری ندارد، نه برای شما مفید است نه دیگران .

در واقع باید بدانید که وب سایت شما چه منفعتی برای کسب کار شما دارد؟ آیا شما به امکانات بلاگینگ نیاز دارید؟ یا صفحه وب وب سایت آسان کفایت می نماید ؟

برای سرمایه گذاری بر روی طراحی وبسایت خود، چه میزان پول دارید؟

میزان پولی که میخواهید برای طراحی سایت بپردازید، به بودجه شما و امکانات اضافه مخصوص ای که مایلید بر روی سایت خود قرار بگیرد، بستگی دارد. در حالت عادی، بزرگان طراحی سایت بازاریابی اینترنتی پیشنهاد می کنند، تا زمانی که از ایده ای که در کسب کار دارید، مطمئن نیستید این ایده ثابت نشده است، نرخ ی سنگینی برای طراحی سایت نپردازید.

نیاز های از سایت و هر چیزی که مایلید تا وب سایتتان حاوی شود را بر روی کاغذ بنویسید این اطلاعات را به طراح سایت ارائه دهید. یا اگر طراحی سایت را شخصاً انجام می دهید، این نکات را به عنوان یک الگو ی راهنما در نظر داشته باشید.

ناوبری مسیریابی را در سایت تسهیل بکنید . این مورد ممکن است نیاز به کمی برنامه ریزی دقیق بیشتری داشته باشد. سعی بکنید در ارائه اطلاعات، تعادل ایجاد بکنید . نه اطلاعات کم در اختیار کاربران بگذارید، نه اطلاعات بیش از حد.

همین طور ، تعادل در مصرف از جلوه های تصویر ی و گرافیکی را در دستور کار خود قرار دهید. نکته دیگری که حائز ارزش است، نبود غلط در متن است. همواره متون و محتوای سایت را از نظر نگارشی و دستوری چک بکنید ، تا غلط ی نکرده باشید.

زمان ی که طراحی وب سایت شما به اتمام رسید و کامل شد، حداقل از 3 نفر بخواهید که طراحی وب وب سایت شما را با طراحی که در نظر داشتید میخواستید به آن برسید، مقایسه بازنگری کنند. سعی بکنید از افرادی استفاده بکنید که با اهداف بازاریابی شما همخوانی داشته باشند. چنانچه آنها از طراحی سایت، خوششان آمد و گفتند که استفاده از آن آسان است، میتوانید نتیجه بگیرید که وب سایت شما درست مناسب طراحی شده است.

اگر شما قصد دارید در سایت، کالاها خود را به فروش برسانید، قطعا ً از امنیت سهولت فرآیند خرید، اطمینان حاصل نمایید. این نکات پایه ای و مهم به شما یاری می نماید تا با طراحی وب سایت اصولی، به اهداف کسب و کار خود، دست پیدا بکنید .