نکات مهم در طراحی وب سایت

خرید وی پی ان پرسرعت

ساختن وب سایت، با گرفتن تصمیمات مهم و زیاد همراه است، که هر لحظه می تواند سرنوشت کسب کار شما را تغییر دهد. تصمیم های شما، فقط به نحوی طراحی سایت خلاصه نمی شود، بلکه باید بودجه خود را برای این کار در نظر داشته باشید.


برای این که شما یک وب سایت با طراحی بی نقص و کامل داشته باشید، مورد های بسیاری پیش رو دارید. اما قبل از این که اقدام به طراحی سایت بکنید ، فاکتور های مهمی را باید بدانید که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

مخاطبان هدف شما چه افرادی هستند ؟ شما قصد دارید پیغام خود را به چه افرادی برسانید؟ این که کدام یک از گروه های مخاطب مورد هدف شما، نقشی تعیین کننده و مهم در طراحی وبسایت دارند؟

این مسائل به شما کمک می کنند تا بتوانید در مورد قالب، رنگ، لایه ها و محتوای سایت تصمیم گیری بکنید .

هدف را از مطالب و محتوای داخل وبسایت بدانید ، زیرا وب سایتی که هیچ هدف کسب کاری ندارد، نه برای خود شما مفید است نه دیگران .

در واقع باید بدانید که وب سایت شما چه منفعتی برای کسب کار شما دارد؟ شما به امکانات بلاگینگ هم نیاز دارید؟ یا صفحه وب وب سایت آسان کفایت می نماید ؟

برای سرمایه گذاری بر روی طراحی سایت خود، چه میزان پول دارید؟

میزان پولی که میخواهید برای طراحی سایت بپردازید، به بودجه شما و امکانات اضافه و برای ای که مایلید بر روی سایت خود قرار بگیرد، بستگی دارد. در حالت عادی، بزرگان طراحی سایت بازاریابی اینترنتی پیشنهاد می کنند، تا زمانی که از ایده ای که در کسب و کار دارید، مطمئن نیستید این ایده ثابت نشده است، تعرفه ی سنگینی برای طراحی سایت خود نپردازید.

نیاز های از سایت و هر چیزی که مایلید تا وب سایتتان حاوی شود را بر روی کاغذ بنویسید و این اطلاعات را به طراح سایت ارائه دهید. یا اگر طراحی سایت را شخصاً انجام می دهید، این نکات را به عنوان یک الگو ی راهنما در نظر داشته باشید.

ناوبری مسیریابی را در وب سایت تسهیل بکنید . این مورد ممکن است نیاز به کمی برنامه ریزی دقیق داشته باشد. سعی بکنید در ارائه اطلاعات، تعادل ایجاد بکنید . نه اطلاعات کم در اختیار کاربران بگذارید، نه اطلاعات بیش از حد.

همین طور ، تعادل در استفاده از جلوه های عکس ی و گرافیکی را در دستور کار خود قرار دهید. نکته دیگری که حائز ارزش است، نبود غلط در متن است. همواره متون و محتوای وب سایت را از نظر نگارشی و دستوری چک بکنید ، تا غلط ی نکرده باشید.

زمان ی که طراحی وب سایت شما به اتمام رسید و کامل شد، حداقل از 3 نفر بخواهید که طراحی وب سایت شما را با طراحی که در نظر داشتید و میخواستید به آن برسید، مقایسه و بازنگری کنند. سعی بکنید از افرادی استفاده بکنید که با اهداف بازاریابی شما همخوانی داشته باشند. چنانچه آنها از طراحی سایت، خوششان آمد گفتند که استفاده از آن آسان است، میتوانید نتیجه بگیرید که وب وبسایت شما درست و مناسب طراحی شده است.

چنانچه شما قصد دارید در سایت، محصولات خود را به فروش برسانید، قطعا ً از امنیت و سهولت فرآیند خرید، اطمینان حاصل نمایید. این نکات پایه ای مهم به شما کمک می نماید تا با یک طراحی وبسایت اصولی، به اهداف کسب کار خود، دست پیدا بکنید .